ვანო მერაბიშვილის თაყვანისმცემლებში ჟურნალისტები ფიქსირდებიან
სატელევიზიო გადაცემა „პოზიციაში“ სტუმრად მყოფმა „ახალი მემარჯვენეების“ ლიდერმა დავით გამყრელიძემ გადაცემის წამყვანს, ჟურნალისტ ნინო შუბლაძეს განუცხადა, „სირცხვილია, ცნობილ საიტ „ფეისბუქზე“ ვანო მერაბიშვილის ფანკლუბი რომ არის გახსნილი“. ეს რიგით ტელემაყურებელს, სავარაუდოდ, ხუმრობა ეგონებოდა, თუმცა ქვეყნის „ხერხემლად“ შერაცხულ შინაგან საქმეთა მინისტრს თურმე მართლა ბევრი ფანი ჰყოლია.ქვეყნის პირველი პოლიციელის საქმიანობას თაყვანისმცემლები მაღალ შეფასებას აძლევენ და მიიჩნევენ, რომ ქართული სახელმწიფო სწორედ მის მხრებზე დგას. ჩვენთვის ყველაზე დიდი მოულოდნელობა ის იყო, რომ მერაბიშვილის თაყვანისმცემელთა შორის ბევრი ჟურნალისტი აღმოჩნდა, მათ შორის გადაცემა „პოზიციის“ წამყვანი და „რუსთავი 2“ -ის საინფორმაციო სამსახურის უფროსი ნინო შუბლაძე.
ფანებს შორისაა ამავე გადაცემის თანამშრომელი რუსუდან ვაშაკიძეც. თავისი სიმპათია სააკაშვილის ხელისუფლების მიმართ არასდროს დაუმალავს ჟურნალისტ დავით პაიჭაძეს.
ბოლო ხანს, ქართულ ნაციონალურ არხებზე ხშირად ჩნდება რუსი ჟურნალისტი ოლეგ პანფილოვი, რომელიც ქართულ-რუსულ ურთიერთობას აფასებს ხოლმე. ბატონი პანფილოვიც ასევე ქართველი მინისტრის ფანკლუბის წევრია.
„პირველი არხის“ გადაცემა „აქცენტების“ წამყვანი ეკა კვესიტაძე, რომელიც ყოველთვის ცდილობს, მაყურებელი თავის ობიექტურობაში დაარწმუნოს, ვანო მერაბიშვილის თაყვანისმცემელი გახლავთ. ალბათ, არავის გაუკვირდება ფანებს შორის „თავისუფლების ინსტიტუტის“ ხელმძღვანელის ლევან რამიშვილისა და „კმარას“ აქტივისტის, თეა თუთბერიძის ხილვა.
ვანო მერაბიშვილს, წესით, საამაყოდ უნდა ჰქონდეს, რომ მისი თაყვანისმცემლები არიან კავკასიის უახლესი ისტორიის ორი ლეგენდარული ადამიანის, ორი პრეზიდენტის, ზვიად გამსახურდიასა და ჯოხარ დუდაევის შვილები: გიორგი გამსახურდია და დეგი დუდაევი.
განსაკუთრებული სიმპათია ჰქონიათ ვანო მერაბიშვილის მიმართ გერმანიაში საქართველოს ელჩს, ლევან დუჩიძესა და ეკონომიკური განვითარების ყოფილ მინისტრს, გიორგი არველაძეს. ფანკლუბშია გაწევრებული აგრეთვე გაზეთ „24 საათის“ მიმომხილველი ნოდარ ლადარიაც. შინაგან საქმეთა მინისტრის, ფანკლუბის წევრია საქართველოში ყველაზე ცნობილი „სახედარი სანდრო“ - ამ სახედრის გამხმოვანებელი გადაცემაში „საღამოს შოუ სანდროსთან ერთად“ - გიგა ნასარიძე.
ვერ ვიტყვით, რომ რიცხოვნობით შინაგან საქმეთა მინისტრის ფანკლუბი განსაკუთრებით გამოირჩევა, მაგრამ თვალში ერთი რამ მომხვდა, ვანო მერაბიშვილის თაყვანისმცემელთა შორის სანდრო გირგვლიანის ტოლი გოგო-ბიჭები ჭარბობენ...

Even Journalists Are Fans of Vano Merabishvili
Davit Gamkrelidze, leader of the New Rights, was invited to the TV-Program “Pozitsia” at TV Company Rustavi 2; he told the anchor Nino Shubladze: “It is shame that a fan-club of Vano Merabishvili, Minister of Internal Affairs, is opened on the Facebook.” People might have thought that Gamkrelidze was joking but the Minister really has many fans.
Fans appreciate the activities of the first policeman of the country and think that he is really a key person in Georgia. It was particularly strange for us to discover journalists among the fans of Merabishvili. Among them is Nino Shubladze, anchor of the TV Program “Pozitsia” and head of the news-room at the Rustavi 2.
Rusudan Vashakidze, journalist for the “Pozitsia” is also a member of the fan-club. Journalist Davit Paichadze never hid his sympathy to Mikheil Saakashvili.
Recently, Russian journalist Oleg Panfilov has been often interviewed by Georgian TV Companies; he usually assesses the Russian-Georgian relationships. Panfilov is also member of the fan-club.
Eka Kvesitadze, anchor of the TV Program “Accents” at the Public Broadcasting, tries to convince the population in her impartiality but she is also a member of Vano Merabishvili’s fun-club. Nobody will get surprised if s/he will find Levan Ramishvili, head of Freedom Institute and Tea Tutberidze, activist of the youth movement Kmara” among fans.
Vano Merabishvili should be proud that Giorgi Gamsakhurdia, son of the first president of Georgia and Degi Dudaev, son of the first president of Chechnya, are his fans too.
Ambassador of Georgia to Germany Levan Duchidze and former minister of economical development of Georgia Giorgi Arveladze are members of the fun-club. Nodar Ladaria, correspondent of the newspaper “24 Hours” also adores the Minister of Internal Affairs. Giga Nasaridze, insonifier of the “Evening Show with Sandro”, (a TV Show which is presented by the donkey), is also fan of Merabishvili.
We cannot claim that the fan-club of Vano Merabishvili is very numerous but one fact that impressed us is that most of fun-club members are young people of the same age as Sandro Girgvliani, who was murdered by high-ranking officials of the MIA.