გვირაბი რუსთავის მკაცრი რეჟიმის კოლონიაში
რუსთავის მკაცრი რეჟიმის მე-2 დაწესებულებაში დეპარტამენტისა და დაწესებულების თანამშრომლებმა ერთობლივად გატარებული ღონისძიების შედეგად მსჯავრდებულთა მიერ გათხრილი 57 მეტრიანი გვირაბი აღმოაჩინეს.
როგორც სასჯელაღსრულების დეპარტამენტის თავმჯდომარე შოთა კოპაძემ განაცხადა, რუსთავის მე-2 კოლონიაში გვირაბის შესაძლო არსებობის შესახებ ინფორმაცია რამოდენიმე თვის წინ მიიღეს, ხოლო  მისი შესწავლის შედეგები სახეზეა.
მომხდართან დაკავშირებით მიმდინარეობს მოკვლევა, არსებობენ კონკრეტული ეჭვმიტანილებიც. არ გამორიცხავენ თანამდებობის პირთა უკანონო გარიგებას პატიმრებთან. როგორც დეპარტამენტში ირწმუნებიან, ამის დამტკიცების შემთხვევაში, რეაგირება უმკაცრესი იქნება.

A tunnel 57 meters long was found in Rustavi Maximum Secutiry Prison #2, through measures carried out by members of the prison staff.
According to the chairman of Penitentiary Department, Shota Kopadze, they received information about the existence of the channel several months ago and had been working on the issue.
An investigation is underway, to find the people responsible. Some members of the prison staff may have been involved. The  department, the reaction will be very strict if proved their participation.