სტუდია „რეპორტიორის“ ხელმძღვანელი „ალიას“ ბოდიშის მოხდას სთხოვს
თბილისი.19.07.06.მედიანიუსი. სტუდია „რეპორტიორის“ ხელმძღვანელი, ჟურნალისტი ვახტანგ კომახიძე გაზეთ „ალიას“ ცრუ ინფორმაციის გავრცელებაში ადანაშაულებს.
დღეს გამართულ პრესკონფერენციაზე ვახტანგ კომახიძემ განაცხადა, რომ გაზეთ „ალიას“ მიერ საინფორმაციო სააგენტო „ექსკლუზივინფოზე“ დაყრდნობით გავრცელებული ინფორმაცია, თითქოს ტელეკომპანია „202“ გენერალური დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა გოგა კოხრეიძემ ფულის გამოძალვის გამო ჟურნალისტი ვახტანგ კომახიძე  სამსახურიდან გაათავისუფლა, აბსოლუტური სიცრუეა.
ვახტანგ კომახიძის თქმით, საინფორმაციო სააგენტო „ექსკლუზივინფო“ არსად არის რეგისტრირებული და მისი ადგილმდებარეობა უცნობია, რაც ეჭვს იწვევს, რომ სააგენტო შინაგან საქმეთა სამინისტროს ეკუთვნის და მისი ერთ-ერთი დამფუძნებელი შინაგან საქმეთა სამინისტროს პრესსამსახურის ყოფილი უფროსი გურამ დონაძეა. „გურამ დონაძე უკვე დიდი ხანია ჩვენს დისკრედიტაციას ცდილობს, რადგან გადავიღეთ ფილმი „მადლობა პატრულს“, სადაც მისი ნეგატიური მხარე და არაპროფესიონალიზმი იკვეთება. მე დიდი ეჭვი მაქვს, რომ გურამ დონაძე სამსახურიდან არ გაუთავისუფლებიათ,“ _ განაცხადა  ვახტანგ კომახიძემ.
ჟურნალისტი გაზეთ „ალიას“ ცრუ ინფორმაციის გავრცელების გამო ბოდიშის მოხდას თხოვს, წინააღმდეგ შემთხვევაში სასამართლოში ჩივილს აპირებს.

The Chief of Studio “Reportiori” (Reporter) Demands Apologize from Newspaper “Alia”
Tbilisi. 19. 07. 06. Media News. Chief of studio “Reportiori” (the Reporter), journalist Vakhtang Komakhidze accuses Newspaper “Alia” of spreading false information.
Today Vakhtang Komakhidze declared at the press conference, that the information spread by newspaper “Alia” based on the news agency “Exclusiveinfo”, as if journalist Vakhtang Kokhreidze had extorted money and was sacked from his work by Goga Kokhreidze, executive director-general of TV company “202”, is complete falsehood.
As Vakhtang Komakhidze states, news agency “Exclusiveinfo” is registered nowhere and its location is unknown, what casts a doubt in its being belonged to Interior Ministry and one of whose founders is Guram Donadze, former chief of press service department of Interior Ministry. “Guram Donadze has been trying to discredit us for a long time, for our having made a film, “Thanks to Patrol”, where its negative side and no professionalism is viewed. I have a doubt, that Guram Donadze has not been dismissed from his position,”- declared Vakhtang Komakhidze.
Journalist demands apologize from newspaper “Alia” for spreading false information; otherwise he is going to sue to the court.