გიორგი არველაძე: სახელმწიფო ვინმესთვის ქონების წართმევით დაინტერესებული არ არის
საქართველოს ეკონომიკური განვითარების მინისტრის გიორგი არველაძის თქმით, სახელმწიფოს საკუთრებაში არსებულ მაღაზია „საუნჯეში“ მოქალაქეები უკანონოდ ვაჭრობდნენ, ხოლო კომპოზიტორებმა წლების განმავლობაში ქონების დარეგისტრირება ვერ მოახერხეს.
ეკონომიკის მინისტრმა ეს განცხადება, ბოლო დღეებში თბილისში, რუსთაველის გამზირზე მდებარე წიგნების მაღაზია „საუნჯის“ ფართისა და ბორჯომში, კომპოზიტორთა სახლის სახელმწიფოსთვის გადაცემასთან დაკავშირებით ატეხილ აჟიოტაჟზე გააკეთა.
გიორგი არველაძის თქმით,  სახელმწიფოს ინტერესი ბიზნესის განვითარებისთვის ხელშეწყობა და დამატებითი სამუშაო ადგილების შექმნაა და არა ვინმესთვის ქონების წართმევა: „კომპოზიტორებს არავინ არაფერს არ ართმევს. მათ უბრალოდ წლების განმავლობაში ქონება დარეგისტრირება ვერ შესძლეს. რაც შეეხება მაღაზია „საუნჯეს“, ეს ძალიან მარტივი საკითხია, მაღაზია სახელმწიფოს ქონებაა და მოვაჭრეები იქ ყოველგვარი სამართლებრივი საფუძვლის გარეშე ვაჭრობდნენ,“ -  განმარტა გიორგი არველაძემ.

Giorgi Arveladze Stated That "State Is Not Interested to Seize Somebody's Property
According to the minister of economics Giorgi Arveladze, “Saunje”, the shop, belongs to the state, but people used to trade their illegally. And composers could not register their property for years.
Minister of Economics made a statement regarding the fuss which resulted from transferring the Saunje, located in Rustaveli Avenue, Tbilisi and Composers' House in Borjomi to the state.
Giorgi Arveladze said that state is interested to encourage business in Georgia and create additional vacancies. They do not want to seize somebody's property: "Nobody has grabbed composers' property; they could not register the property for years. As for the Saunje, the question is too simple. The shop is state property and people were trading there without any legal basis," Arveladze commented.