ადამიანის უფლებათა ცენტრი კახეთის 9 უბანზე არჩევნების შედეგების ბათილად ცნობას მოითხოვს
"ადამიანის უფლებათა ცენტრის" დამკვირვებლებმა, 5 იანვარს, კახეთის რეგიონის საარჩევნო უბნებში დაფიქსირებული უხეში დარღვევები საოლქო - საარჩევნო კომისიებში გაასაჩივრეს.
ცენტრის იურისტები, ამ დროისათვის, სულ 9 საარჩევნო უბნის კენჭისყრის შედეგების შემაჯამებელი ოქმების ბათილად ცნობას მოითხოვენ. ეს საარჩევნო უბნებია: თელავის საარჩევნო ოლქის თელავის #1, გულგულას, ყარაჯალის ორი საარჩევნო უბანი; გურჯაანის საარჩევნო ოლქის კარდენახის, ველისციხის, ვაჩნაძეანის და გურჯაანის 47-ე საარჩევნო უბანი; ყვარლის საარჩევნო ოლქის ჩანთლისყურის საარჩევნო უბანი.
საოლქო - საარჩევნო კომისიების მიერ საჩივრების დაუკმაყოფილებლობის შემთხვევაში, "ადამიანის უფლებათა ცენტრის" იურისტები კომისიების გადაწყვეტილებებს სასამართლოში გაასაჩივრებენ.

Human Rights Center Demands Election Results in Nine Kakheti Polling Stations be Invalidated
On January 5th, observers from the Human Rights Center filed official complaints to the Precinct Election Commission regarding blatant violations of the Election Code in the Kakheti Region.
Lawyers for the Center are demanding that the results at nine polling stations in the area be invalidated. Telavi Polling Station # 1 of the Telavi PEC, two polling stations in Gulgula and Karajala villages, polling stations in the villages of Kardenakhi, Velistsikhe, Vachnadzeani and Gurjaani PS # 47 of the Gurjaani PEC; and Chantliskuri polling station in Kvareli PEC are all subject to the Human Rights Center’s complaint.
If the complaints from the Human Rights Center are not satisfied, lawyers for the Center will appeal against Commission decisions in court.