დაჩი ცაგურია: სასამართლოს მიერ დაკისრებული ჯარიმის გადახდას არ ვაპირებ
9 აპრილის ახალგაზრდული შტაბის წევრები 31 მარტს  მათ  დაკავების ფაქტს უკანონოდ მიიჩნევენ და  სასამართლოს მიერ  დაკისრებული ჯარიმის გადახდას არ აპირებენ. სასამართლო დარბაზიდან გათავისუფლებული ახალგაზრდა ოპოზიციონერები აცხადებენ, რომ ჯარიმასთან დაკავშირებით სასამართლოს გადაწყვეტილებას აუცილებლად  გაასაჩივრებენ.
როგორც ცნობილია, აღნიშნული შტაბის წევრები: ნიკა გოგინაშვილი, მამუკა გობეჩია, გიორგი ონიანი და დაჩი ცაგურია გუშინ სამართალდამცავებმა რესტორან „მეიდანთან“ გამართულ აქციაზე დააკავეს. აღნიშნულ რესტორანში საქართველოს პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი იმყოფებოდა. აქცია, სწორედ ამის გამო გაიმართა.
სასამართლომ დაკავებულები  გზის გადაკეტვის გამო დააჯარიმა.
როგორც „მედიანიუსს“  9 აპრილის ახალგაზრდული შტაბის  წევრმა  დაჩი ცაგურიამ   განუცხადა, სასამართლომ მას უსაფუძვლო ბრალდებები წაუყენა. მისი მტკიცებით, აქციის მონაწილეებს გზის გადაკეტვა არც უცდიათ.
ცაგურიას განმარტებით, პრეზიდენტის დაცვის სამსახური და საპატრულო პოლიციის ხელმძღვანელები _  გოგა გრიგალაშვილი  და გიორგი გეგეჭკორი პირადად მონაწილეობდნენ აქციის მონაწილეთა ცემაში.
„არაფრის გადახდას არ ვაპირებთ და ამ საკითხს გავასაჩივრეთ როგორც საქართველოში, ასევე სტრასბურგში. ეს დაკავება პირველი შემთხვევა არ არის. არცერთხელ არ გადამიხდია არცერთი თეთრი და ახლაც არცერთ თეთრს არ შევიტან მიხეილ სააკაშვილის ბიუჯეტში. ყველა ის პირი, ვინც მონაწილეობდა ჩვენს ცემაში, არც ერთს არ შერჩება, არ ვაპატიებთ და აუცილებლად დაისჯებიან ეს ადამიანები“, _ განაცხადა დაჩი ცაგურიამ.

Dachi Tsaguria: I Am not Going to Pay the Fine Imposed by the Court
Members of the youth branch of the organizers of April 9 demonstrations consider they were arbitrarily arrested on March 31 and are not going to pay the fines imposed by the court. Young oppositionists state that they will appeal against the court decision regarding bail.
As it is reported, members of the youth branch, Nika Goginashvili, Mamuka Gobechia, Giorgi Oniani and Dachi Tsaguria were arrested during the protest demonstration in front of the restaurant “Meidan” where President Mikheil Saakashvili was having dinner. The demonstration was dedicated to protest his being in a restaurant.
The court fined the detainees because of blocking the road.
Dachi Tsaguria reported to Medianews that the court charged him illegally. He claims that the demonstrators did not block the road.
Tsaguria declared that body guards of the President and chief patrol policemen-Goga Grigalashvili and Giorgi Gegechkori personally beat demonstrators.
“I am not going to pay the fine and we will appeal against the decision both in Georgia and in Strasbourg. This detention is not a first occasion and I have never paid anything; I will do the same now and will not contribute anything to the budget of Mikheil Saakashvili. Every person who beat us will be punished; we will not forgive them,” said Dachi Tsaguria.