ხელისუფლებამ ახმეტის მოსახლეობა მოსავლის გარეშე დატოვა
ლეიბორისტული პარტია ალაზნის სარწყავ არხში წყლის უქონლობას აპროტესტებს. როგორც პარტიის ახმეტის კოორდინატორმა თემურ ბოდაველმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს განუცხადა, მთელი ზაფხული ალაზნის სარწყავ არხში წყალი არ არის, რის გამოც ახმეტის 20-მდე სოფელი მოსავლის გარეშე დარჩა.
„ჯერ კიდევ საპარლამენტო არჩევნები როცა იყო 2008 წელს, ნაციონალური მოძრაობის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატმა პეტრე ცისკარიშვილმა ტელევიზიები აიტყვანა სარწყავი არხის სათავე ნაგებობაზე და თავს იწონებდა, რეაბილიტირებულია და მოსახლეობა სარწყავი წყლით მომარაგდებაო. ცისკარიშვილი ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების დროსაც ამგვარად მოიქცა. არადა, ზაფხული გადის და ხალხს წყალი არ აღირსეს, სტიქიამ კალაპოტი დააზიანაო. ცენტრალური ბიუჯეტიდან ახმეტას ძალიან დიდი თანხები ერიცხება და სად მიდის ამდენი ფული, გაურკვეველია. ახმეტის საკოლმეურნეო ბაზარში ადგილობრივი პროდუქცია საერთოდ არ არის, ყველაფერი შემოტანილია და ძალიან ძვირი ღირს. ხელისუფლებამ რაიონის მოსახლეობა მოსავლის გარეშე დატოვა“, - აღნიშნა თემურ ბოდაველმა.

The Georgian labour Party is full of recriminations in their protests against the absence of water in Alazani irrigation canal. According to the statement of the Akhmeta coordinator of the Labour Party, Temur Bodaveli,  there has not been any water in Alazani irrigation canal all summer, which has  left approximately 20 villages of Akhmeta without any crop to harvest this year.
“Back in 2008, when the parliamentary elections were being held, the National Party majority deputy candidate Petre Ciskarishvili, accompanied television channel representatives to the buildings of the irrigation system and started showing off all that conducted rehabilitation work. He assured that the population would be provided with water for irrigation. Tsiskarishvili did the same during the local elections. And they are saying that the summer has passed, there’s no water and the natural disaster caused the river to dry up. There’s been a lot of money transferred to Akhmeta from the central budget. However, it is still uncertain where this money is invested or where it actually went. One thing is clear, however, there is little if any local products in Akhmeta’s community markets, everything is brought in and is too expensive. Basially because of poor management or worst, “the Government has left the region population with no harvest,” – stated Temur Bodaveli.