ზურაბ ზვიადაური: „ჯერ ანგარიში უნდა ჩამაბაროთ!“
„შენ ხარ ნათია დანელიშვილი? შენ დაწერე ის რაღაცეები? არ იცი როგორ უნდა წერო? ინფორმაცია ვისგან გაქვს? ვისთან გადაამოწმე?“, – განუცხადა ზურაბ ზვიადაურმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრის კორესპონდენტს. ჟურნალისტი საპარლამენტო უმრავლესობის წევრისგან გამგეობის კუთვნილი მანქანის დამტვრევის შესახებ გავრცელებულ ინფორმაციაზე კომენტარის ჩაწერას ცდილობდა.
„არ ფიქრობ რომ ტყუილი დაწერეთ? – პარლამენტის წევრი ისევ, მის შესახებ, კახეთის საინფორმაციო ცენტრის მიერ გამოქვეყნებულ სტატიას დაუბრუნდა – „ცოლი, ცოლისდა, ბიძაშვილები და მძახალი – ზურაბ ზვიადაურის კლანი ახმეტაში“. აღნიშნული სტატია კახეთის საინფორმაციო ცენტრმა 8 იანვარს გამოაქვეყნა. სტატიის მიხედვით, „ქართული ოცნებიდან“ ახმეტის გამგებლად დანიშნულმა ბექა ბაიდაურმა თანაშემწედ ცოლისდა, 23 წლის მაგდა ლაგაზაური დანიშნა. გამგებლის მოადგილედ ახმეტის მაჟორიტარი დეპუტატის ზურაბ ზვიადაურის ბიძაშვილი ბერდია ზვიადაური დაინიშნა. ზედამხედველობის სამსახურის უფროსად დანიშნული მერაბ ზვიადაურიც დეპუტატის ბიძაშვილია. გამგებლის მოადგილის ბერდია ზვიადაურის ცოლი ლელა ახმეტელი დაინიშნა ახმეტის საკრებულოს თავმჯდომარის თანაშემწედ. ბექა ბაიდაურიც ზურაბ ზვიადაურის მეგობარია. ზვიადაურის ნათესავია ზაზა მებაღიშვილიც, რომელიც რამდენიმე დღის წინ, ს/ს „კახეთის ენერგოდისტრიბუციის“ ახმეტის სერვის – ცენტრის უფროსად დაინიშნა. კახეთის საინფორმაციო ცენტრის ინფორმაციით, ზაზა მებაღიშვილის შვილი ზურაბ ზვიადაურის დის შვილის ცოლია.
სტატიის გამოქვეყნებამდე კახეთის საინფორმაციო ცენტრი ზურაბ ზვიადაურთან დაკავშირებას არაერთხელ შეეცადა, მაგრამ 2 დღის განმავლობაში მან სატელეფონო ზარებს არ უპასუხა.

“Are you Natia Danelishvili? Are you the person who wrote those things [about me]? Do not you know how to write? Who gives you the information? Where did you verify it?” Zurab Zviadauri told ICK’s correspondent. The latter was trying to interview the member of the parliamentary majority about the information spread about the crash of his car.
“Do not you think that you published wrong information? The MP continued speaking about the article published by ICK – “
Wife,
sister-in-law, cousins, relatives – Zurab Zviadauri’s clan in Akhmeta.” This article was published on January 8. According to it, Beka Baidauri of the Georgian Dream occupied the position of Akhmeta district governor; then he appointed his sister-in-law Magda Lagazauri, 23, to the position of his assistant. Zurab Zviadauri’s cousin Berdia Zviadauri is new deputy district governor. Merab Zviadauri is also MP’s cousin and he is new head of supervision service. Berdia Zviadauri’s wife Lela Akhmeteli became assistant to the chairman of the Akhmeta municipal board. Beka Baidauri is also MP’s cousin. Zurab Zviadauri’s one more relative Zaza Mebagishvili occupied the position of the head of Akhmeta district office of the Kakheti Energy Distribution Company.
Before publishing the article, ICK tried to call Zurab Zviadauri several times but he did not answer their phone calls during 2 days.