ნინო ბურჯანაძე: ,,სამართლიანობა ყველგან და ყველასთვის’’
თბილისში, სასტუმრო „შერატონ მეტეხი პალასში’’ „დემოკრატიული მოძრაობის’’ საპრეზიდენტო კანდიდატის, ნინო ბურჯანაძის ამომრჩევლებთან შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრაზე საარჩევნო პროგრამის პრეზენტაცია მოეწყო. ბურჯანაძემ სახელმწიფოს ორ ძირითად ამოცანაზე ისაუბრა: საკუთარი მოქალაქეების შიდა და გარე უსაფრთხოების უზრუნველყოფა და ქვეყანაში საყოველთაო კეთილდღეობის საფუძვლების შექმნა. გარდა ამისა,  შეხვედრაზე ისეთი საკითხები იყო განხილული, როგორიცაა საარსებო მინიმუმები, პენსიები და უმუშევრობის შემწეობები, განათლება და კულტურა, სოფლის მეურნეობა და მიწის საკუთრება და სხვა.
მისივე განმარტებით, სოფლის მეურნეობა ქვეყნისთვის უმნიშვნელოვანესი დარგია. აუცილებელია მისი განვითარების სტრატეგიული ხედვისა და კონცეფციის შექმნა, რის შედეგადაც საზოგადოების ეკონომიკური მდგომარეობის გაუმჯობესება მოხდება.
ამასთან, მან ასევე აღნიშნა, რომ უნდა მოწესრიგდეს არა მარტო შიდა, არამედ საგარეო ურთიერთობებიც. მნიშვნელოვანია იმის გათვალისწინებაც, რომ საგარეო ორიენტაცია შიდა ორიენტაციაზე უნდა იყოს მორგებული.
,,არ არსებობს იმის ილუზია, რომ უპრობლემო ქვეყანაში ვიცხოვრებთ, თუმცა ჩვენი ამოცანაა გამოვიდეთ იმ ჩაკეტილი წრიდან, რომელშიც საქართველო წლებია იმყოფება. ჩვენი პროგრამის ამოსავალი წერტილი იქნება საქართველოში სამართლიანობის აღდგენა’’- განაცხადა ბურჯანაძემ.
,,დემოკრატიული მოძრაობის’’ ლიდერის საარჩევნო პროგრამის პრეზენტაციას ესწრებოდნენ ექსპერტები და სხვადასხვა ქვეყნის დელეგაციის წარმომადგენლები.

Nino Burjanadze: “Justice Everywhere and For Everybody”
Presidential candidate of the Democratic Movement Nino Burjanadze met electorate in the Hotel Sheraton Metekhi Palace in Tbilisi.
Her election program was presented at the meeting. Burjanadze spoke about two main purposes of the state: to ensure internal and external security of its citizens and creation basis for the welfare of the population. In addition, the meeting participants discussed the issues like subsistence minimum, pension and unemployment allowances, education and culture, agriculture and land ownership, etc.
The candidate clarified that agriculture is the significant field for the country. It is important to create strategic views and conception for the country’s development, after what economic conditions of the society will improve.
Besides that, Burjanadze noted that not only internal but foreign relations. It is important to know that foreign orientation shall suit internal orientation of the country.
“We have no illusion that we will live in the problem-less country, but our purpose is to leave this close circle, where Georgia is stuck for many years. The starting point of our program is to restore justice in the country,” Burjanadze said.
Experts and representatives of different foreign countries attended the presentation of the election program of the Democrat Movement’s Leader.