ჟურნალისტების საქველმოქმედო აქცია კახეთში
ქართული ჟურნალისტიკის დღესთან დაკავშირებით, გუშინ კახეთის რეგიონში მომუშავე ჟურნალისტებმა საქველმოქმედო აქცია გამართეს.
აქციაში მონაწილეობდნენ როგორც ბეჭდვითი, ასევე ცენტრალური მედია საშუალებების წარმომადგენლები. აქციის მონაწილეებმა გურჯაანის ცერებრალური დამბლით დაავადებულ ბავშვთა სახლის აღსაზრდელებს „სახალხო ბანკის“ მხარდაჭერით შეძენილი საჩუქრები გადასცეს.
ამასთან ერთად, აქციის ორგანიზატორი არასამთავრობო ორგანიზაციის „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ კახეთის ოფისის წარმომადგენლებმა, ოპერატიული და ობიექტური მუშაობისათვის ტელეკომპანიების „მზის“, „იმედის“ და საზოგადოებრივი მაუწყებლის რეგიონული კორესპონდენტები დააჯილდოვეს. მედიის წარმომადგენლებს სამახსოვროდ ღვთისმშობლის ხატები და დიპლომები გადაეცათ.
აღსანიშნავია, რომ მსგავსი აქცია ჟურნალისტებმა ტრადიციად დაამკვიდრეს. გასულ წელს ისინი ლაგოდეხის ბავშვთა სახლს ესტუმრნენ და მზრუნველობამოკლებულ ბავშვებს საჩუქრები გადასცეს.

Journalists’ Charity Demonstration in Kakheti
Yesterday, regarding the Day of Georgian Journalism, journalists working in Kakheti held a charity demonstration.
Demonstrators were representatives of the printed and central media sources. They presented the beneficiaries of the Gurjaani Children’s House with the gifts that were bought with the support of People’s Bank. Those children are ill with cerebral abscesses.
Besides that, representatives of the non-governmental organization ‘Human Rights Centre’, which was the organizer of the event, awarded the regional correspondents for the TV Companies Mze, Imedi and Public Broadcasting Company with icons of Godmother and diplomas.
It must be pointed out that the journalists decided to make similar event to be a tradition. Last year they visited the Lagodekhi Children’s House and gave presents to its beneficiaries.