დასრულდა სემინარი გენდერულ საკითხებზე ბეჭდვითი მედიის რედაქტორებისთვის
გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) „გენდერი და პოლიტიკა სამხრეთ კავკასიაში” პროექტის ფარგლებში, 2007 წლის 16-17 ივნისს, ბაკურიანში გაიმართა სემინარი ცენტრალური და ადგილობრივი გაზეთის რედაქტორებისთვის. ორი დღის მანძილზე, ცხრამეტი რედაქტორი და ბეჭდვითი მედიის წარმომადგენელი იღებდა ინფორმაციას შემდეგ საკითხებში: გენდერული როლები და სტერეოტიპები, გენდერული თანასწორობა და მისი მიღწევის მექანიზმები, გენდერული პოლიტიკა საქართველოში, ქალის როლი პოლიტიკური გადაწყვეტილების მიღების პროცესში, ქალისა და მამაკაცის კარიერა ჟურნალისტიკაში, ქალისა და მამაკაცის მსგავსება პროფესიებში, შრომის პირობები ქალისა და მამაკაცისთვის, დატვირთვა, სოციალური დახმარებები, რედაქტორის დამოკიდებულება კოლეგების მიმართ და სხვა. სემინარის მიზანი იყო მიეწოდებინა რედაქტორებისთვის ინფორმაცია გენდერულ საკითხებზე და თვისობრივად ახალ რაკურსში დაენახებინა გენდერული თანსწორობის იდეის გატარების აუცილებლობა საზოგადოებაში, საგაზეთო სტატიების საშუალებით.
გენდერულ საკითხებზე საზოგადოების და მასმედიის წარმომადგენლების ცნობიერების ამაღლების კუთხით, პროექტის ფარგლებში ბოლო ორი წლის განმავლობაში უკვე განხორციელდა ტრეინინგ-სემინარები და საფუძველი ჩაეყარა ყოველწლიური საუკეთესო გენდერული თემატიკის ტელე-რადიო და საგაზეთო ნამუშევრის გამოვლენას და დაჯილდოებას.
პროექტი „გენდერი და პოლიტიკა სამხრეთ კავკასიაში” დაფინანსებულია შვედეთის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს მიერ, რომელსაც გაეროს განვითარების პროგრამა (UNDP) საქართველოს პარლამენტთან თანამშრომლობით ახორციელებს.

Seminar on gender issues for printed media editors concluded
In the frame of the UNDP Gender and Politics Programme in the South Caucasus, in June 16 - 17, Bakuriani hosted a seminar for central and regional printed media editors. During two days, nineteen editor and printed media representatives were receiving information in following topics: gender roles and stereotypes, gender equality and mechanisms, policy on gender in Georgia, the role of women in political processes and decision making, career of man and women in journalism, similarities of man and women in profession, labor code, social assistance, etc.
The aim of the seminar was to spread information among key decision makers of printed media and show them the importance of spreading concept of gender equality  to wider audience though their own newspapers.
Last two years, in the frame of the project number of training-seminars for journalists and annual award ceremony for the best gender sensitive media article was introduced, aiming stimulating journalist to write gender related articles and raising public awareness about gender equality.
Project “Gender and Politics Programme in the South Caucasus” is Funded by Swedish International Development Agency (SIDA) and implemented by United Nations Development Programme (UNDP) and the Parliament of Georgia.