ვარშალომიძის მრჩეველი ოპოზიციაში გადავიდა
აჭარის მთავრობის ხელმძღვანელის, ლევან ვარშალომიძის ერთ-ერთმა მრჩეველმა ნუგზარ (ბაჩუკი) ჩხეიძემ თანამდებობა პოლიტიკური შეხედულების გამო დატოვა. მან 4 აგვისტოს ოპოზიციური კოალიციის, „ქართული ოცნების“ ლიდერს, ბიძინა ივანიშვილს მხარდაჭერა მედიასაშუალებებით გამოუცხადა.
„მთავარი არგუნენტი არის პოლიტიკური. მე ვთვლი, რომ ასეთი პოლიტიკური სისტემით ჩვენს ქვეყანას მივიყვანთ დაღუპვამდე. ყველა კონსტიტუციური ნორმები ირღვევა და ქვეყნის კონსტიტუციური ნორმებიდან ამოგდებას ცდილობენ. ჩემს თავს ვერ მივცემდი უფლებას, არაფერი მომემოქმედა“, - აცხადებს ჩხეიძე.
აჭარის მთავრობაში კომენტარს არ აკეთებენ. იქ მთავრობის საიტზე - ajara.gov.ge განთავსებული განცხადება მიგვითითეს, სადაც ჩხეიძის გათავისუფლების საფუძვლად პოლიტიკურ შეხედულებას სიცრუეს უწოდებენ.
„აჭარის არ მთავრობის თავმჯდომარის ბრძანების საფუძველზე ნუგზარ ჩხეიძე 2012 წლის 27 ივლისიდან გათავისუფლებული იყო თანამდებობიდან სამსახურეობრივი მოვალეობების ხშირი დარღვევისა და 5 დღეზე მეტი ხნით სამსახურის თვითნებურად დატოვების გამო“, - წერია მთავრობის ოფიციალურ განცხადებაში.
ბაჩუკი ჩხეიძე მთავრობის აღნიშნულ განცხადებაზე აცხადებს, რომ სასაცილოა და არაფრის მტკიცებას არ აპირებს: „უბრალოდ სასაცილოა მათი განცხადება. სატელეფონო ხარჯი, სატრანსპორტო და სხვა როგორ გადამიხადეს თუკი გათავისუფლებული ვიყავი. არაფრის მტკიცებას არ ვაპირებ. სამუშაოზე ყოველდღიურად დავდიოდი“.
ბაჩუკი ჩხეიძე ბოლო ერთი წლის განმავლობაში აჭარის მთავრობის თავმჯდომარის მრჩეველი იყო თვითმმართველობის საკითხებში. მანამდე აჭარის ჯანდაცვის მინისტრის მოადგილედ მუშაობდა. ჩხეიძე რამდენიმე ხნით აჭარის ტურიზმის დეპარტამენტსაც ხელმძღვანელობდა.

14:19, Thursday, 20.06.2013
Nugzar (Bachuki) Chkheidze, one of the advisors to the Head of Adjara Government Levan Varshalomidze, resigned from the position because of his political views. On August 4, he publicly declared his support to Bidzina Ivanishvili, leader of the Georgian Dream.
“Their main argument is political. I believe that with this political system we will lead the country to total collapse. All constitutional norms are breached and they try to remove the country out of all constitutional frames. I will not allow myself not to take adequate measures,” Chkheidze said.
Nobody commented on the issue from the Adjara Government. They suggested us to see the statement on their official website ajara.gov.ge, which states that Chkhaidze was not fired because of his political views.
“Nugzar Chkheidze has been dismissed from his position based on the order of the Chairman of Adjara AR Government since 27th of July 2012 due to frequent violation of his duties and for leaving the office without permission for more than 5 days,” official statement of the Adjara government states.
Bachuki Chkheidze said this statement is ridiculous and is not going to claim anything. “Simply, their statement is very ridiculous. Why did they reimburse my phone, transportation and other expenses if I was fired? I am not going to claim anything. I used to go to the office every day.”
Bachuki Chkheidze had been advisor to the Head of Adjara Government in the self-governmental issues for the last one year. Before that, he was deputy minister of healthcare in Adjara. For some time, he was head of tourism department of Adjara.