ლაზარე გრიგორიადისი სასამართლოს სამოქალაქო სარჩელით კიდევ ერთხელ მიმართავს
თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიის მოსამართლე გოჩა დიდავას განჩინებით, ლაზარე გრიგორიადისს უარი ეთქვა სამოქალაქო  სარჩელის განსახილველად მიღებაზე.
ადამიანის უფლებათა ცენტრი წარმოადგენს მოსარჩელის, 7-8 მარტის საპროტესტო აქციის მონაწილე აქტივისტის, ლაზარე გრიგორიადისის ინტერესებს, რომელმაც სამოქალაქო სარჩელით მიმართა თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიას და მოითხოვა, მის შესახებ საჯაროდ გავრცელებული პატივისა და ღირსების შემლახველი განცხადების გავრცელების გამო,  საქართველოს პრემიერ-მინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილს და პარტია „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველოს“ თავმჯდომარე ირაკლი კობახიძეს დაეკისროთ მორალური ზიანის ანაზღაურება. მოსარჩელე, ასევე, მოითხოვს პრემიერ-მინისტრმა და „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარემ მოიხადონ ბოდიში საჯაროდ.
4 ივლისს გლდანის N8 პენიტენციურ დაწესებულებაში ლაზარე გრიგორიადისს შეხვდა ადვოკატი, ადამიანის უფლებათა ცენტრის იურისტი დიმიტრი ნოზაძე. შეხვედრისას გადაწყდა, რომ ლაზარეს გრიგორიადისი განმეორებით  მიმართავს სამოქალაქო სარჩელით თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიას, მოპასუხეები - საქართველოს პრემიერ მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი  და პარტია „ქართული ოცნების“: თავმჯდომარე ირაკლი კობახიძე.
ცვლილებაა ლაზარე გრიგორიადისის მოთხოვნაში - მოპასუხეებს დაეკისროთ ზიანის ანაზღაურება 2-2 ლარის ოდენობით, თავდაპირველად მოთხოვნილი 15-15 ლარის ნაცვლად. ბოდიშის საჯაროდ მოხდა კვლავ ძალაშია.

Lazare Grigoriadis Will Lodge another Civil Lawsuit to the Court
With the ruling of Judge Gocha Didava at the Chamber for Civil Cases of the Tbilisi City Court, the civil lawsuit of Lazare Grigoriadis was rejected.
HRC defends the legal interests of Lazare Grigoriadis, participant of March 7-8 protest demonstrations, in the court. He appealed the Chamber for Civil Cases of the Tbilisi City Court with the civil suit against Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili and chairman of the ruling political party Georgian Dream – Democratic Georgia Irakli Kobakhidze for defamation. The applicant also requests the PM and the Georgian Dream chair to publicly apology him.
On July 4, HRC lawyer Dimitri Nozadze, who defends legal interests of Lazare Grigoriadis, met him in the Gldani penitentiary establishment N 8. During the meeting, the defense lawyer and the defendant agreed to lodge another civil lawsuit to the Tbilisi City Court against Prime Minister Irakli Garibashvili and chairman of the ruling political party Irakli Kobakhidze.
With the new updated lawsuit, Lazare Grigoriadis will request to impose 2-2 GEL penalty (instead previously claimed 15 GEL for each) on the PM and chairman of the Georgian Dream. He keeps his claim for public apology in the updated lawsuit too.