„ქართული პარტიის“ აჭარის ლიდერი ნაცემია
„ქართული პარტიის“ აჭარის ერთ-ერთი ლიდერი, შალვა გოგიტიძე ნიღბიანებმა საკუთარ სახლთან სცემეს. გოგიტიძის განცხადებით, ის ბათუმში, საცხოვრებელი სახლიდან გამოდიოდა, როცა ოთხი ნიღბიანი თავს დაეცა და ცემა დაუწყო.
„მანქანაში ვჯდებოდი, როცა ნიღბიანი პირები უკნიდან მომეპარნენ, წამაქციეს და ცემა დამიწყეს. წაქცეულს წიხლებს მირტყამდნენ“, - განაცხადა გოგიტიძემ ჩვენთან სატელეფონო საუბრისას. მისი თქმით, ნიღბიანები თურქული სანომრე ნიშნისმქონე ავტომანქანით იყვნენ.
როგორც გოგიტიძე ამბობს, იგი სახლიდან პარტიის ოფისში მიდიოდა, სადც დღეს გამართულ აქციებთან დაკავშირებით თანაგუნდელებთან მოლაპარაკება უნდა გაემართა. მომხდარს გოგიტიძე თავის პოლიტიკურ საქმიანობას უკავშირებს. შემთხვევის ადგილზე მივიდა პოლიცია, თუმცა, მისივე თქმით, არ გამოჩენილა სასწრაფო სამედიცინო დახმარება. გოგიტიძემ საავადმყოფოში გადაყვანზე უარი განაცხადა.

Adjara Leader of Georgian Party Beaten
A leader of the Adjara office of the Georgian Party Shalva Gogitidze was beaten near his house by masked people. Gogitidze said he was leaving his house in Batumi when four masked people attacked and beat him.
“I was getting into my car when the masked people approached me from behind, pushed me down the ground and started beating. They were kicking me,” said Gogitidze in his phone conversation with us. According to him, the masked people were driving a car with Turkish state number.
Gogitidze said he was going to the party office to negotiate with his party members about the ongoing demonstration. Gogitidze connected the incident with his political activities. Police arrived at the scene of incident but ambulance did not arrive there. Gogitidze refused to go to hospital.