ოსმა სამართალდამცავებმა 11 წლის ქართველი ტყვე გაათავისუფლეს
სამი თვის წინ ქართულ-ოსური კონფლიქტის ზონის სოფელ ნულიდან გატაცებული 11 წლის გენო პეტრიაშვილი გათავისუფლებულია.
სამხრეთ ოსეთის თვითგამოცხადებული რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაციით,  ბავშის გასათავისუფლებლად სამართალდამცავი სტრუქტურების წარმომადგენლებმა საქართველოს საზღვართან მიმდებარე ტერიტორიაზე სპეცოპერაცია ჩაატარეს.
"25 ნოემბერს, გამთენიისას‚ 4:10 საათზე, 11 წლის გენადი პეტრიაშვილის გათავისუფლების სპეცოპერაცია დასრულდა. სპეცოპერაცია ორი დღის მანძილზე სამხრეთ ოსეთის რესპუბლიკის სამართალდამცავი ორგანოების მიერ რესპუბლიკასთან მოსაზღვრე საქართველოს ტერიტორიაზე ტარდებოდა. ბავშვის მდგომარეობა დამაკმაყოფილებელია‚"- აცხადებს სეპარატისტული ცხინვალის პრესისა და ინფორმაციის კომიტეტი.
ოსური მხარე გენადი პეტრიაშვილის გათავისუფლების დეტალებს ჯერჯერობით არ ახმიანებს.
როგორც შერეული სამშვიდობო ძალების ქართული ბატალიონის მეთაურმა პაატა ბედიანაშვილმა განაცხადა‚ ოსური მხარე არასწორ ინფორმაციას ავრცელებს და გენადი პეტრიაშვილი სეპარატისული ცხინვალის მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე გათავისუფლდა.
"ბავშვი თავად ცხინვალის ხელისუფლებამ გაათავისუფლა და დაკავებული პირებიც ოსები არიან‚" - აცხადებს პაატა ბედიანაშვილი.

The 11 year-old Geno Petriashvili, kidnapped from the village of Nuli in the Georgian-South Ossetian conflict zone three months ago, has been freed.
The Ministry of Interior of the breakaway region of South Ossetia reported that militia conducted a special operation for Petriashvili's release at the borderline territory with Georgia.
“On the 25th of November, 4:10 a.m. the special operation for the release of the kidnapped 11 year-old boy Genadi Petriashvili was over. Officers of the militia and staff of the Ministry of Internal Affairs of South Ossetia conducted the operation for two days in the territory of the Georgian border. The health condition of the child is stable”, - declares the committee of press and information of the breakaway region of South Ossetia.
The details of the operation are not yet known.
According to the military chief of the Georgian Battalion in the conflict zone Paata Bedianashvili, the South Ossetian side is spreading wrong information. Genadi Petriashvili was freed in the area controlled by the separatist government of Tskhinvali.